BMW X53,0 xDrive45e X-Line aut. 5d
Kontantpris
579.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 212.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 100,8 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 88 km |
| Batterikapacitet | 21,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 244 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 28 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
Jeg sælger min bil, da jeg har fået en firmabil, som jeg bruger på nuværende tidspunkt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 871.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El komfortsæder |
| Adaptiv undervogn | El-ruder |
| Aircondition | El-soltag |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |