BMW X53,0 xDrive45e M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 104.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 85 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 250 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Carbonsortmetal |
Beskrivelse
⭐️ Attraktiv finansiering fra kun 3,49 % i rente ved 20 % udbetaling ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Lån med eller uden udbetaling
✔️ Finansiering via Santander, AL-Finans og Accept Auto
📆 Hurtig sagsbehandling, få bilen med hjem samme dag.
🔒 TRYGHED & GARANTI
✅ Autoriseret Mobyle forhandler
✅ Køretøjsgaranti med dækning i hele Europa
✅ Mobyle garanti kan tilkøbes – fra kun 3.995,-
✅ Mulighed for op til 4 års garanti på denne bil
ℹ️ Den angivne salgspris er ekskl. Mobyle garanti
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ M Sports package
✔️ M multifunktions sæder m. varme
✔️ M Shadow Line expanded scope
✔️ El-svingbart træk
✔️ High gloss shadow line
✔️ M Aerodynamics package
✔️ M læderrat m. varme
✔️ Headup display
✔️ BMW Laserlygter
✔️ Akustiske ruder foran & bagi
✔️ Panorama soltag
✔️ Comfort access
✔️ El-klapbare spejle m. varme
✔️ Driving assistance professionel
✔️ Parking assistance system
✔️ Connected package professionel
✔️ Active pedestrian protection
✔️ M tagræling - shadow line
✔️ M Sport brake
✔️ 21" M sport fælge
✔️ BMW live operating area professionel
**OBS UDENLANDSKE UDSTYRSVARIANTER KAN VARIERE FRA DANSKE**
🔁 BYTTEBIL & LEVERING
✔️ Vi tager gerne din bil i bytte, send os info på din bil, og vi giver et bud på den.
✔️ Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
✔️ Alle vores biler er på lager, klar til prøvekørsel samt levering, ved mindre andet er angivet.
⏰ ÅBNINGSTIDER & KONTAKT
🕘 Man–Fre: 09.00 – 17.30
🕙 Søn: 10.00 – 16.00
📞 Tlf.: 41 130 100
**Der tages forbehold for indtastnings- og beregningsfejl.**
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.017.334 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4 airbags | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| 7 airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 8 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Aftageligt træk | Internet |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Akustikglas i bag | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Ambiente belysning | Kunstlæderindtræk |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | Laser forlygter |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Luftundervogn |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| EDR-boks | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Videoovervågning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |