BMW X32,0 xDrive20d X-Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 180.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 116 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
⭐️ KØR NY BIL FRA KUN 4.003 KR. PR. MÅNED! ⭐️
🚗 Attraktiv finansiering tilpasset dig
✔️ Kun 20 % i udbetaling – fra 4.003 kr. pr. måned
✔️ 0 kr. i udbetaling – fra kun 4.939 kr. pr. måned
✍🏻 Få en uforpligtende forhåndsgodkendelse allerede i dag
⚫Svingbart træk (elektrisk) til 2400 KG
⚫Adaptiv fartpilot
⚫Navigation
⚫LED Forlygter
⚫Skiltegenkendelse
⚫Digitalt cockpit
⚫Parkeringssensor For+Bag
⚫Apple Carplay/Android Auto
⚫Bakkamera
⚫El betjent bagklap
⚫3 zone klima
Yderlige Udstyr:
Multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, kørecomputer, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, tågelygter, nøglefri tænding, fartpilot, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, 4x el-ruder, udv. temp. måler, sædevarme, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, auto hold, esp, el-sidespejle, led baglygter, led kørelys, BMW Connected Drive, automatisk nødbremsesystem
⚫Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling via AL Finans, Santander og Accept Auto
⚫Mulighed for tilkøb af udvidet garanti i op til 48 måneder igennem vores samarbejdspartner Fragus
⚫Åbningstider:
Mandag-Fredag: 8-16.30
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 11-16
⚫Du kan altid finde os på:
www.ocbilsalg.dk
Tlf: 25677366
Email: Kontakt@ocbilsalg.dk
Stagehøjvej 19A 8600 Silkeborg
⚫Der tages forbehold for tastefejl og mangler i annoncen samt ændringer uden varsel,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 673.015 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 550 liter |
| Vægt | 1.810 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 690 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Skiltegenkendelse |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |