Nulstil
Køb
Personbil
BMW
Viser: 1 biler til salg
Sortér:

BMW 320i

2,0 4d

49.800 kr.

(Engros/CVR)

  • 11/2007
  • 267.000 km
  • 16,4 km/l
  • Manuelt gear
  • Benzin
11/2007
267.000 km
16,4 km/l
BMW E90 320i, med godt udstyr og fin service historik! HIGHLIGHTS: PARKERINGSSENSOR FOR OG BAG - AUTOMATISK LYS - REGNSENSOR - EL-KLAPBARE SIDESPEJLE - AFTAGELIGT TRÆK - FARTPILOT - MULTIFUNKTIONSRAT - 18" ALUFÆLGE OBS! Bilen sælges engros til CVR-nummer ❗ I øvrigt:
* Bilen kan være under klargøring eller solgt, så kontakt os derfor altid inden besigtigelse/prøvekørsel
* Booking af besigtigelse/prøvekørsel må ikke betragtes som en reservation / førsteret af bilen.
* Ønsker du at købe bilen inden besigtigelse, så udfærdiger vi en digital slutseddel på bilen. ⏰ Åbningstider: Alle hverdage kl 09.00 – 17.00 Søndage kl 13.00 – 16.00 📞 Kontakt os gerne for fremvisning på telefon nummer: 75930213 eller se mere på vores hjemmeside: ➡️ www.gadeberg-auto.dk ⬅️ 📍 Gadeberg Auto Aps:
* Vi har altid mellem 70 og 90 biler på lager
* Vi har altid gode priser
* Vi er her for dig – også efter handlen
* Vi har altid tjekket bilen igennem inden levering
* Hos os er en aftale en aftale – vi holder hvad vi lover ✅ Bliv kontaktet af Gadeberg Auto: Hos Gadeberg Auto får du mere end 20 års erfaring og rådgivning. ⭐ At handle med biler, er for os mere end blot et job – det er nærmere en livsstil. 🚗 Vi ved, gennem salg af mere end 5000 biler, at der findes lige så mange forskellige mennesker, som der findes biler. Det er derfor vigtigt for os, at du får lige netop den bil, der matcher dig og dine behov allerbedst. 🤝 For os er en bilhandel meget mere end blot kroner og ører. Vi sætter en ære i at give professionel vejledning, tryghed og livskvalitet. kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, 18" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, aftageligt træk, træk, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, airbag, tågelygter, regnsensor
Fredericia, Syd- og Sønderjylland
Side 1 af 1

BMW

BMW er for mange bilelskere den ultimative kombination af luksus, sportslige køreegenskaber, design og kvalitet. Og der er nok noget om det. I hvert fald kan man år efter år konstatere, at BMW sætter sig på toppen af podiet af det årlige AutoIndex, som viser, hvor tilfredse bilejerne er med deres biler. Ifølge de danske bilejere er der altså ikke en bedre bil end BMW. For de fleste danskere er det dog et bilmærke, som ligger udenfor budgettet - hvis man ser på de nyeste modeller vel at mærke. For selvom en BMW aldrig vil kunne konkurrere med priserne på de asiatiske mikrobiler og familiecontainere, kan man, hvis man søger lidt på nettet, være heldig at finde brugte BMW'er til salg, der har mere jordnære priser. En af de populære modeller i Danmark er den underholdende BMW 1-serie, der godt nok var dyr som ny, men som takket være en lang række brugte leasingbiler er kommet gevaldigt ned i pris, så brugtpriserne har fået et mere acceptabelt niveau. Og med BMW 1-serien får man både baghjulstræk, masser af kræfter og knivskarpe køreegenskaber, der kan få konkurrenterne til at ligge søvnløse. Hvis man går efter en brugt 1-serie, skal man primært holde sig til de brugte modeller efter årgang 2007, da de kører længst på literen. Skal der være mere plads er BMW 3-serie måske et sted at starte. Også her er brugtpriserne på både benzin- og dieselversionerne kommet ned i et niveau, hvor det kan blive interessant for købere, der ellers havde overvejet at købe en fabriksny VW Passat, Ford Mondeo eller Toyota Avensis. Også her skyldes de lavere BMW-priser, at de mange frikørte leasing-modeller bliver sendt på gaden efter tre år, hvilket gør udbudet en anelse større end efterspørgslen.

Brugte Bmw - Populære modeller

3 Facts om BMW

Bayerische Motoren Werke AG, som koncernen hedder, er en tysk bil-, motorcykel- og motorfabrikant, som er grundlagt i 1917 med hovedsæde i München, Tyskland. Koncernen ejer også Mini-bilmærket og er moderselskab til Rolls-Royce. BMW producerer desuden motorcykler under BMW Motorrad- og Husqvarna-mærkerne. I 2010 fremstillede BMW-koncernen i alt 1.481.253 biler og 112.271 motorcykler på tvær af alle koncernens mærker. Af de mange biler var det blot 3.500 af dem, der fik danske nummerplader på.

BMW's historie

To firmaer fra München fusionerede i 1922 under navnet Bayerische Motoren Werke. Begge havde under 1. verdenskrig fremstillet motorer til fly. BMW begyndte at fremstille motorcykler i 1923. I 1928 påbegyndtes også bilproduktion under licens fra engelske Austin, og i 1934 så de første egenudviklede biler dagens lys. I 1950'erne så BMW et marked for meget små biler, og løsningen blev licensproduktion af italienske Isettaer – den såkaldte BMW Isetta. BMW har været gennem adskillige kriser i sin historie, men har siden slutningen af 1960'erne været i konstant fremgang. I 1971 lå årsproduktionen på ca. 180.000 enheder, mens den i dag er oppe på over 1,5 millioner. Både bilerne og motorcyklerne er kendt for at ligge i den højere ende af skalaen, hvilket også fremstår af priserne på de fabriksnye modeller, der for flere af bilmodellernes vedkommende sniger sig over 1 million kroner.
Bilbasen er en del af Vend. Vend er ansvarlig for dine data på denne hjemmeside. Læs mere