BMW M54,4 Touring xDrive aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 2.100 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | - |
| Rækkevidde | (WLTP) 66 km |
| Batterikapacitet | 18,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 259 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 40 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 727 hk/1.000 nm |
| Acceleration | 3,6 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BMW M5 Touring
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 160.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 14.707, - excl. moms
* Restværdi kr. 750.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 200.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 18.384, - inkl. moms
* Restværdi kr. 750.000, - excl. moms og afgift
Udstyr:
* 4-zone klimaanlæg
* 20/21" alufælge
* 360° kamera
* Alarm
* Adaptiv fartpilot
* Adaptiv undervogn
* Adaptive LED forlygter
* Bowers & Wilkins lydsystem
* Carbon sidsespejle
* Carbon interiør trim
* El indst. sidespejle m. memory & varme
* El indst. forsæder m. memory
* Elektrisk kabinevarmer
* Head-up display
* Keyless
* Keramiske bremser
* Navigation
* Panoramaglastag
* Soft close
* Sædevarme for og bag
* Stemmestyring
* Sportsudstødning m. justerbare spjæld
* Svingbart træk
* Ventilation i forsæder
* Vejskilteassistent
* Vognbaneskiftassistent
* Vognbaneassistent
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 20" alufælge, 21" alufælge, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, svingbart træk (elektrisk), mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 4 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, headup display, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.080.529 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.450 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 510 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | - |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Kurvelys |
| Antispin | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. parkering | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk parkeringssystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Sædekøling |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El komfortsæder | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse14.707 kr.
- Førstegangsydelse160.000 kr.
- Totalpris i løbetiden336.484 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 750.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet