BMW M43,0 Cabriolet Competition aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,5 km/l |
| CO2 udledning | 246 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 450 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Super sprød BMW M4 Competition Cabriolet med mange ekstra carbon detajler!
Bilen står på lager til omgående levering, kan ses i vores showroom i Hillerød
Værd at vide:
- Bilen står på næste nye dæk
- Ekstra carbon detaljer, spoiler, nyre, sidespejle, rat mv.
- Forkofanger lakeret (ingen stenslag)
- Serviceret efter bogen - Nyligt stort service
UDSTYR:
- 20" M-sport alufælge
- Alarm
- Adaptiv undervogn
- Adaptiv LED lygter
- Bakkamera
- Carbon interiørlister
- El indst. sæder m. memory
- Fartpilot
- Fjernlysassistent
- Head-up display
- Harman/Kardon surround sound system
- Komfortadgang
- M-sport chassis
- M-sport seler
- M-sport competition
- M-Drivers pakke
- Varme i nakkestøtter
- Navigation Professional
- Parkeringsassistent for & bag
- Sædevarme for
- Shadow line
- M dobbelt kobling gearkasse med Drivelogic
- Lane Change Warning
Og meget mere!
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 38.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 3.595 kr. ex. moms
Restværdi: 250.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 47.500 kr. inkl. moms
Mnd. ydelse: 4.493 kr. inkl. moms
Restværdi: 250.000 kr. ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv undervogn | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
|---|---|
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bakkamera | Mørk loftbeklædning |
| Blindvinkelassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| El indst. førersæde | Navigation |
| El indst. forsæder | Nøglefri tænding |
| El-ruder | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
| Elsæder | Ratbetjent gearskifte |
| ESP / ESC | Ratgearskifte |
| Fartpilot | Sædebetræk, læder |
| Fjernb. centrallås | Sædevarme |
| Fjernlysassistent | Sportssæder |
| Fuld LED forlygter | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.595 kr.
- Førstegangsydelse38.000 kr.
- Totalpris i løbetiden81.140 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 250.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet