BMW iX3Impressive M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 51.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 453 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 189 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
OBS: Bilen er på vej hjem til lager!
🔹ERHVERVSLEASING🔹
Periode 12 mdr.
Månedlig leasingydelse kr. 1.796, -
Depositum kr. 56.000,-
Restværdi kr. 218.625,-
Priserne er ekskl. moms
🔹PRIVATLEASING🔹
Periode 12 mdr.
Månedlig leasingydelse kr. 2.245, -
Depositum kr. 70.000, -
Restværdi kr. 218.625,- ekskl. moms.
Priserne er inkl. moms
Begge restværdier er fratrukket indbetalt depositum.
Leasingaftalen indeholder bl.a.:
- Vejhjælp
- Leveringsomkostninger (nummerplader og toldsyn)
- Kosmetisk klargøring i vores eget klargøringscenter.
- Hjemtagelsesomkostninger (f.eks. transport fra Tyskland).
Hos Plus-Leasing tilbyder vi:
- Mulighed for fordelagtig forsikring.
- Mulighed for tilkøb af teknisk garanti.
- Mulighed for hjælp med videresalg/afvikling af bilen efter endt leasingperiode.
- Bemærk desuden, at vores tilbud er udspecificeret, så du kan se renteomkostninger, registreringsafgift mm.
Bilens udstyrsliste indeholder blandt andet:
+ M-Sport
+ Navigation
+ Sort læder
+ Head-up display
+ 2-zoners klimaanlæg
+ Harman/Kardon sound system
+ Laser forlygter
+ Keyless
+ Ratvarme
+ Sort himmel
+ LED
+ El-bagklap
+ El-svingbart anhængertræk
+ Panorama glastag
+ 20” alufælge
+ Lane assist
+ El-sæder med memory funktion
+ Sports sæder
+ PDC for og bag
+ 360° kamera
+ Fartpilot med afstandsradar
+ Digitalt cockpit
+ Bluetooth til telefon og musikstreaming
+ On-board computer
+ Multifunktionslæderrat med paddle shift
+ Isofix
+ Tagræling
+ Tonede ruder
+ Regnsensor
+ El-indklapbare sidespejle med varme
Ring for fremvisning!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kurvelys |
|---|---|
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alarm | LED Kørelys |
| Alufælge | Lygtevasker |
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Soltag |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Trafikkamera |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Virtuelle sidespejle |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.796 kr.
- Førstegangsydelse56.000 kr.
- Totalpris i løbetiden77.552 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 218.625 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet