BMW iX3Charged Plus M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 188 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
🔥 BMW iX3 Charged Plus M-Sport – 2023 🔥
🚗 Topudstyret | ☀️ El-soltag | 📸 360° kamera | 🚀 Adaptiv fartpilot
Nu har du muligheden for at overtage en særdeles veludstyret og stilfuld BMW iX3 Charged Plus M-Sport fra 2023. En elektrisk SUV, der kombinerer luksus, performance og avanceret teknologi ⚡
Bilen har kun kørt 55.000 km og fremstår i flot stand.
✅ Fabriksgaranti helt frem til 01/2027
⭐ Highlights – premium udstyr:
☀️ El-soltag
📸 360° kamera
🚀 Adaptiv fartpilot
🧭 Head-Up Display
🔌 Svingbart anhængertræk (elektrisk)
🛞 20" alufælge
🌡️ 3-zoners klimaanlæg
❄️ Varmepumpe (bedre rækkevidde)
🔑 Nøglefri adgang & start
🏁 M-Sport & luksus:
🏁 M-Sport pakke
🛋️ Læderindtræk
🎨 Ambiente belysning
🌑 Mørktonede ruder bag
🔥 Varme i rat & sæder
⚙️ El-indstillelige forsæder
💺 El-indst. førersæde m. memory
🧳 Dobbelt bagagerumsbund
🔀 Splitbagsæde
📱 Teknologi & cockpit:
🧭 Navigation
📲 Apple CarPlay & Android Auto
🖥️ Digitalt cockpit
🎯 Multifunktionsrat
🖐️ Læderrat
🔋 Trådløs opladning
🎵 Bluetooth & musikstreaming
🔌 USB-C
🛡️ Sikkerhed & assistenter:
🚗 Vognbaneassistent
⚠️ Blindvinkelsassistent
🚸 Skiltegenkendelse
😴 Træthedsregistrering
📡 Parkeringssensor for/bag
📊 Dæktryksmåler
👶 ISOFIX & airbags
💡 Lys & udsyn:
💡 Fuld LED forlygter (adaptive) Laserlys, lyser op til 600 meter.
✨ LED kørelys
🌙 Automatisk lys & fjernlysassistent
🌧️ Regnsensor
En gennemført premium el-SUV med masser af udstyr, høj komfort og ægte BMW-køreglæde ⚡
Her får du en bil, der både er økonomisk i drift og leverer en eksklusiv oplevelse hver eneste dag.
En gennemført premium el-SUV med masser af udstyr, høj komfort og ægte BMW-køreglæde ⚡
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 624.344 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 360° kamera | Læderindtræk |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptive forlygter | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Ambiente belysning | Nøglefri adgang |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-soltag | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Varmepumpe |
| Head-up display | Vognbaneassistent |