BMW iX3Charged Plus M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 47.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 80,0 kWh |
| Energiforbrug | 189 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
BMW iX3 M Sport er en rummelig og velkørende el-SUV med premium-kabine, stærk komfort og masser af avanceret teknologi – oplagt til både hverdagen og de lange ture.
Se vores åbningstider i påsken på billede 2 👉
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Carbonschwarz
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera
- Park Assist Plus
- Head-up display
- Comfort Access (nøglefri adgang)
- Harman/Kardon surround sound lydanlæg
- Trådløs opladning af smartphone
- Sportsæder m. lændestøtte
- Adaptive LED-forlygter m. fjernlysassistent
- M Sport-pakke
- Solbeskyttelsesruder (tonede ruder bag)
- BMW 20" alufælge og meget mere...
BMW iX3 har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 471 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 35 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,9 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 616.474 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Områdebelysning |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-soltag | Varmepumpe |