BMW iX3Charged Plus M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 188 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Carbonsortmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
Harman/Kardon soundsystem, Shadow line, varmepumpe, adaptiv fartpilot, apple carplay, android auto, navigation, bakkamera, 360° kamera, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, fjernlysassistent, skiltegenkendelse, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, musikstreaming via bluetooth, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, splitbagsæde, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, læderindtræk, sportssæder, bagagerumsdækken, el-justerbar lændestøtte, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, el-soltag, fuld led forlygter, svingbart træk (elektrisk), dæktryksmåler, dab+ radio, usb-c tilslutning, tagræling, mørktonede ruder i bag, led kørelys, led baglygter, varme i rat, auto hold, esp, 8 airbags, isofix, automatisk lys, app integration, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, 3 zone klima, aircondition, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, el betjent bagklap, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, soltag, glastag, træk, LEVERES PÅ SOMMERHJUL, VINTERHJULENE KOSTER KR, 8000,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 624.344 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 8 airbags | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Ambiente belysning | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Panoramatag |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, læder |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Soltag |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |