BMW iX3Charged Plus M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 25.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 188 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
Flot BMW IX3 Charged Plus M-Sport i en flot farvekombination.
Bemærk lavt kilometertal!
Sælges for kunde, kontakt os for prøvekørsel og fremvisning
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- Lane assist m. aktiv styring
- Blindvinkelassistent
- 20'' originale M-sport fælge
- Mineral Weiss
- Shadow-line eksteriørpakke
- BMW Adaptive LED-forlygter
- Fjernlysassistent
- Regn- & Lyssensor
- 3-zoners klimaanlæg
- Varme i forsæder
- Sort kunstlæderkabine
- El-justerbare forsæder m. memoryfunktion
- El-soltag, elektrisk
- 360 graders surroundview
- Parkeringsassistent plus
- Parkeringssensorer foran & bagtil
- Harman/Kardon lydanlæg
- Bluetooth telefoni m. musikstreaming
- Trådløs Apple CarPlay/Android Auto
- DAB-radio
- Navigation
- Digitalt cockpit
- Head-up display
- Trådløs mobillader
- ISOFIX
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 40.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 2.399 kr. ex. moms
Restværdi: 240.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 12 måneder privat
Udbetaling: 50.000 kr. inkl. moms
Mnd. ydelse: 2.999 kr. inkl. moms
Restværdi: 240.000 kr. ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 624.344 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 360° kamera | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
| Adaptive forlygter | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Apple carplay | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Justerbar lændestøtte |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
| Automatgear | Læderindtræk |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Automatisk nødbremsesystem | LED baglygter |
| Automatisk start/stop | LED Kørelys |
| Bakkamera | Matrix LED forlygter |
| Bakspejl m. nedbl. | Mørk loftbeklædning |
| Blindvinkelassistent | Mørktonede ruder i bag |
| CD | Multifunktionsrat |
| CD afspiller | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Soltag |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.399 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden68.788 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 240.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet