BMW iX3Charged Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 84.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 453 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 189 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Carbonsortmetal |
Beskrivelse
❗Fremvisning af denne bil kun muligt efter forudgående aftale.❗
⭐️ BLIV GODT KØRENDE FOR EN LAV MÅNEDLIG YDELSE OG FOR 0 KR I UDBETALING ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Markedets mest attraktive finansieringsmuligheder, med og uden udbetaling.
📆 Hurtig sagsbehandling – få bilen med hjem samme dag.
⚙️ Autoriseret CarGarantie Forhandler – Danmarks absolut bedste forsikring med dækning i hele Europa, samt frit værkstedsvalg.
🚘 BOOKING:
*Book din besigtigelse/prøvekørsel inden eller uden for åbningstid på tlf. 71 99 91 77
🚘 Vi tager naturligvis din nuværende bil i bytte.
✅ Hos os er der ingen høje forhandleravancer, kun en rimelig pris for både køber og sælger.
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Svingbart anhængertræk
✔️ Panorama soltag
✔️ Varmepumpe
✔️ Adaptiv Fartpilot
✔️ Head-up display
✔️ Aktiv vognbaneassistent
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Træthedsregistrering
✔️ Aktiv fodgængerbeskyttelse
✔️ Nødbremseassistent
✔️ Harman/Kardon lydanlæg
✔️ Adaptive LED forlygter
✔️ Nøglefri betjening
✔️ High gloss Shadowline
✔️ Digital cockpit
✔️ El-betjent bagklap
✔️ El-justerbare forsæder i sort "læder" m. memory v. fører
✔️ 3 zone fuldautomatisk klimaanlæg
✔️ Sædevarme
✔️ Bakkamera
✔️ Parkeringssensor for & bag
✔️ Automatisk Parkeringssystem
✔️ Apple CarPlay / Android Auto
✔️ Navigation
✔️ El-klapbare sidespejle m. varme
✔️ Tagræling
✔️ 20" Originale alufælge
✔️ Farve: Carbonsort metallak
✔️ Leveres nysynet
*Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse
Vognnummer: 6725
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 594.818 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 6 airbags | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Kunstlæder |
| Apple carplay | Kunstlæderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kurvelys |
| Auto hold | Læderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Motorkabinevarmer |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-ruder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |