BMW iX1xDrive30 M-Sport 5d
Kontantpris
364.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 34.999 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 438 km |
| Batterikapacitet | 68,0 kWh |
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/494 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK! IX1 med alle de rigtige krydser!
Af Bemærkelsesværdigt Udstyr: Elektrisk soltag - Head up display - M-sport - Adaptiv m-undervogn - Nøglefri open & go - Driving assistant plus - Parking assistant plus og meget mere!
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Vi ses i Søborg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 430.423 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.800 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 780 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Panoramatag |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (bag) |
| El-ruder | Parkeringssensor (for) |
| El-soltag | Soltag |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |