BMW iX1eDrive20 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2025 |
| Produceret | 3/2025 |
| Kilometertal | 4.100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 462 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
1. BMW IX1 20eDrive M-Sport i farven Black Sapphire Metal
2. Premium pakke (7EV)
3. Driving Assist Plus (5AT)
4. Parking Assistant (inkl. bakkamera) (5DM)
5. Anhængertræk (3AC) kan eftermonteres for 18.328 kr.
6. DK bil fra ny med varmepumpe og sædevarme -
Ekstraudstyr ab fabrik:
01LX BMW light-alloy wheel double spoke 838M
02VF Adaptive M chassis
0302 Alarm system
0322 Comfort access
0337 M Sports package
03MC M roofrailing, Shadow Line
0430 Interior/outside mirror with auto dip
0481 Sports seat
0494 Seat heating driver/passenger
0552 Adaptive LED headlight
05AC High-beam assistant
05AT Driving Assistant Plus
05DM Parking assistance system
0654 DAB tuner
06NX Storage tray wireless charging
06PA Personal eSIM
0710 M leather steering wheel
0760 High gloss shadow line
0775 Headlining anthracite
07EV Option package
08A8 Language version Danish, svingbart træk (elektrisk)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.419 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
| 4x el-ruder | Elektrisk parkeringsbremse |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Adaptiv undervogn | Fjernb. centrallås |
| Adaptive forlygter | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Airbags | Fod betjent bagklap |
| Alarm | Fuld LED forlygter |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Områdebelysning |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Delalcantaraindtræk | Tagræling |
| Delkunstlæderindtræk | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle |