BMW i5M60 Touring xDrive 5d
Kontantpris
705.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 499 km |
| Batterikapacitet | 81,2 kWh |
| Energiforbrug | 186 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 601 hk/795 nm |
| Acceleration | 3,9 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.097.621 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.425 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 506 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|