BMW i4eDrive40 M-Sport 5d
Kontantpris
399.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 27.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 584 km |
| Batterikapacitet | 80,7 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Veludstyret i4 M-Sport i den fantastiske Dravitgrau - en farve der skal opleves!
**Under klargøring - ring for fremvisning**
584 km. rækkevidde
Af det omfattende udstyr skal fremhæves;
✅ Apple Carplay/Android Auto
✅ Fartpilot m. vejbaneassistent
✅ Harmon Kardon-lydanlæg
✅ Fuld LED-lygter
✅ Opvarmede dellæder-sæder for
✅ 360-grader kamera m. parkeringsensorer for/bag
✅ El-sæder m. memory i førerside
✅ Navigation
✅ Dellæderkabine m. alcantara
✅ App-integration
✅ 3-zone klimaanlæg
✅ Ambientebelysning
✅ Keyless Go
... og meget mere.
Rekvirer fuld udstyrsliste.
Bilen kan ses og prøves på Læsøvej 9, Hjørring.
Henvendelser til salgsafdelingen på; 98920101
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Områdebelysning |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |