BMW i4eDrive40 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 590 km |
| Batterikapacitet | 83,9 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 200 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
✨ BMW I4 eDrive40 M-Sport i den utroligt flotte Aventurine Red ! ✨
Vi kan eftermontere anhængertræk, hvorefter bilen må trække helt op til 1.600 kg.
Husk vi tilbyder mulighed for at tegne udvidet garanti!
Bilen leveres nysynet!
Bilen er på vej hjem – kontakt os allerede i dag ved interesse!
Denne I4 M-Sport byder på blandt andet:
➾ Adaptiv Fartpilot.
➾ M-Sport sæder i sort Vernasca kunstlæder.
➾ Driving Assistant med bl.a. Vognbaneassistent, Blindvinkelsassistent, aut. Nødbremse og træthedsregistrering .
➾ M-Sport eksteriør med Shadow Line designelementer.
🚙 Elbilsspecifikationer 🚙
➾ 80,7 kWh batteri
➾ 585 km WLTP rækkevidde
➾ 340 hestekræfter
➾ 11 kW AC opladning (Ca. 7,5 timer)
➾ 200 kW DC opladning (10-80% på 32 min)
✔️ Udstyr i hovedtræk ✔️
➾ Navigationssystem på stor touchskærm.
➾ Parkeringssensorer for og bag samt bakkamera.
➾ Elektrisk bagklap med sensorfunktion.
➾ Sædevarme for.
➾ App-betjening af blandt andet klimaanlæg og opladning.
➾ 2-zoners klimaanlæg.
➾ Adaptiv Fartpilot.
➾ M Aerodynamikpakke.
➾ …og meget mere!
📝 OBS! Importbil – udstyr kan afvige fra dansk standard
📞 Kontakt os for attraktivt tilbud på finansiering og forsikring
♻️ Vi tager din brugte bil i bytte
🛡️ Udvidet garanti tilbydes via Fragus
🔗 nellemann.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 7 airbags | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kunstlæder |
| Auto hold | Kunstlæderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |