BMW i4eDrive40 Fully Charged M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 585 km |
| Batterikapacitet | 80,7 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BMW i4 M-Sport Fully Charged med bl.a., El sæder med memory, Adaptiv fartpilot, Head-up Display, Elektrisk svingbart træk og Komfort adgang.
Bilen kan finansieres på attraktiv GRØNT Billån, rente fra 2,99%. Kontakt os for mere info.
HIGHLIGHTS:
- El sæder med memory
- Elektrisk svingbart træk
- Adaptiv fartpilot
- Komfort adgang (nøglefri adgang)
- Blindvinkelsassistent
- 360 graders kamera
- Ratvarme
- BMW HI-FI system
- Vognbaneassistent
- LED forlygter
- Apple carplay & ANDROID auto
- Bakkamera
- Parkeringsassistent Plus
- Ambiente belysning
- Fjernlysassistent
- Trådløsopladning
- Parkeringssensor for og bag
- M high-gloss Shadow Line
- Sorte detaljer
- Navigation
- DAB radio
- Mørktonede ruder i bag
- Elektrisk bagklap
- 3 zonet klima
- Varmepumpe
Alcantaraindtræk, sportssæder, el indst. førersæde m. memory, ambiente belysning, alufælge, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, varme i rat, 3 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, nøglefri tænding, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, headup display, app integration, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 360° kamera, bakkamera, fjernlysassistent, vognbaneassistent, digitalt cockpit, kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, alarm, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk parkeringssystem, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, isofix, airbag, auto hold., blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
|---|---|
| Alarm | Mørk loftbeklædning |
| Alcantaraindtræk | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Ambiente belysning | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
| App integration | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Auto. parkering | Regnsensor |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Sportssæder |
| Blindvinkelassistent | Svingbart træk (elektrisk) |
| DAB radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |