BMW i4eDrive35 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 484 km |
| Batterikapacitet | 66,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | 185 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Denne bil er en del af BMW Premium Selection, hvilket giver dig følgende fordele:
✓ 2 års garanti op til 40.000 km
✓ 12 måneders BMW vejhjælp i hele Europa.
✓ 360 graders tjek af vores BMW-uddannede teknikere.
✓ Leveret med den nyeste software opdatering.
✓ Kun monteret med originale BMW-reservedele.
Elektrisk info:
🔋 Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 481 km.
🔋 Opladningstid 10-80 % via DC-hurtigladning 180kW : 32 min.
🔋 Opladningstid 0-100% via AC-opladning: ca. 7 timer.
Highlights:
-Brooklyn grau metallic
-Brake caliper, painted
-M Sports package
-Ambient interior light
-Adaptive LED headlight
-Active cruise control+stop&go function
-Parking assistance system
-Connected Package Professional
-BMW Live operating area Plus
-Widescreen Display
, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, højdejust. førersæde, sportssæder, alcantaraindtræk, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle, adaptive forlygter, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, fuldaut. klima, el betjent bagklap, 4x el-ruder, sædevarme, elektrisk parkeringsbremse, manuel forvarmning af batteri, automatisk forvarmning af batteri, app integration, håndfrit til mobil, navigation, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 475.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 1.965 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sportssæder |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter |