BMW i3sBEV 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 172 km |
| Batterikapacitet | 27,2 kWh |
| Energiforbrug | 143 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
På lager til omgående levering!
🔋Vi tilbyder attraktivt billån til el- og hybridbiler – få et uforpligtende tilbud skræddersyet til dig. 🔋
Udvidet garanti via GOSafe FRAGUS kan tilkøbes!
Fremhævet udstyr!
- CCS oplader / Supercharger
- Varmepumpe
- Package Comfort
- Driving Assistant Plus
- Business Package
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera
- Harman / Kardon lydsystem
- Glastag / El-soltag
- Højdejust. forsæder
- Nøglefri adgang / Comfort access
- 20" Alufælge
- Sædevarme
- Fuldaut. klima
- LED forlygter
- Vognbaneassistent
Komplet udstyrsliste:
Protonic blue m. akzent frozen grey, El-klapbare sidespejle, Læderrat, Digitalt cockpit, Parkeringssensor (for), Parkeringssensor (bag), Elektrisk kabinevarmer, Stofindtræk, Musikstreaming via bluetooth, Multifunktionsrat, Navigation, DAB radio, Aut. nedbl. bakspejl, Regnsensor, Udv. temp. måler, Automatisk lys, Automatgear, USB-a tilslutning, Fjernb. centrallås, Kørecomputer, 4x El-ruder, Isofix, 6 Airbags, Antispin, Esp, Ikke ryger, Service ok.
Vi tager gerne din bil i bytte.
Forbehold for beregning og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.330 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 260 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 401 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |