BMW 630i3,0 Cabriolet Steptr. 2d
Kontantpris(Formidlingssalg)
149.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2006 |
| Kilometertal | 303.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,1 km/l |
| CO2 udledning | 288 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.360 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
* Xenon lys
* Aut. aircondition
* Sort kaleche
* Fjernlys assistent
* El sæder
* Headup display
* Formidles for kunde og handles direkte kunde.
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, el indst. forsæder, læderrat, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, alufælge, xenonlys, el-sidespejle, automatgear, fuldaut. klima, centrallås, udv. temp. måler, fartpilot, alarm, fjernb. centrallås, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), el-ruder, sædevarme, automatisk start/stop, aut. nedbl. bakspejl, 2 zone klima, airbag, db. airbags, fjernlysassistent, 4 airbags, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.513.500 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.695 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 137 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Automatisk start/stop | Læderindtræk |
| Bakspejl m. nedbl. | Læderrat |
| Centrallås | Multifunktionsrat |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Xenonlygter |