BMW 535i3,0 aut. 4d
Kontantpris
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2010 |
| Kilometertal | 166.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,9 km/l |
| CO2 udledning | 193 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
SÆRDELES VELHOLDT 535i, Automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, dæktryksmåler, 8 airbags, aut. nedbl. bakspejl, aftageligt træk, el-sidespejle m/varme, 17" alufælge, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, gerne bytte, evt uden udbetaling.
Ring for fremvisning og mere info.
Velkommen til Michael Andersen Biler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 975.721 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.675 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 8 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| Fartpilot | Sædevarme |