BMW 530d3,0 Touring Sport Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 158.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/620 nm |
| Acceleration | 5,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BMW 530d 3,0 Touring Sport Line aut. 5d 2017 – Topudstyret luksusstationcar med kraft og komfort i særklasse
Her får du en ekstremt veludstyret BMW 530d Touring, hvor komfort, teknologi og køreglæde går op i en højere enhed. Den stærke 3,0 rækkesekser diesel kombineret med masser af ekstraudstyr gør denne bil til en ægte premium oplevelse – både for fører og passagerer.
✅ 3,0 rækkesekser diesel – 265 hk og massivt moment
✅ Sports automatgear – silkeblød og dynamisk kørsel
✅ Adaptiv undervogn (Dynamic Damper Control) – perfekt balance mellem komfort og sport
✅ Panorama glastag – lys og eksklusiv kabine
✅ Komfortsæder m. el, memory og lændestøtte – maksimal siddekomfort
✅ 4-zoners klimaanlæg – individuel komfort til alle passagerer
✅ Driving Assistant Plus – adaptiv fartpilot, vognbaneassistent m.m.
✅ Parking Assistant Plus & Remote Control Parking – avanceret parkering
✅ Head-Up Display – alle vigtige informationer direkte i synsfeltet
✅ Harman Kardon lydsystem – kraftfuld premium lydoplevelse
✅ Apple CarPlay & trådløs opladning – fuld smartphone-integration
✅ Nøglefri adgang & soft close døre – luksus i hverdagen
✅ Adaptiv LED forlygter & fjernlysassistent – optimal belysning
✅ Anhængerkrog & tagræling – klar til både fritid og transport
Denne BMW 530d Touring er til dig, der vil have en kompromisløs kombination af kraft, luksus og avanceret teknologi. En bil der ikke bare transporterer dig – men giver en førsteklasses oplevelse hver eneste kilometer. 🚗✨
✅Erhvervsleasing 12 Mdr: (Excl. moms):
Førstegangsydelse: 30.000Kr
Månedlig ydelse: 2.806Kr
Restværdi: 119.900Kr + moms
✅Privatleasing 12 Mdr (Inkl. Moms):
Førstegangsydelse: 37.500Kr
Månedlig ydelse: 3.508Kr
Restværdi: 119.900Kr + moms
Kontakt os for mere information og et godt tilbud.
Ring for besigtigelse.
Martin Wolf - 30 11 45 55
mpi@forzaleasing.dk
Carsten Qvist - 40 26 42 45
caq@forzaleasing.dk
Se alle vores Lagerbiler her --> https://forzaleasing.dk/?ddlLocation=8
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 755 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El komfortsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Soltag |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-soltag | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.806 kr.
- Førstegangsydelse30.000 kr.
- Totalpris i løbetiden63.672 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 119.900 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet