BMW 520d2,0 Touring M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 121.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 150 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
VELHOLDT 5 SERIE MED TIDSLØST DESIGN !
⭐️ ADAPTIV FARTPILOT
⭐️ AKTIV LANE ASSIST
⭐️ AMBIENTBELYSNING
⭐️ PANORAMA SOLTAG
⭐️ HEAD-UP DISPLAY
⭐️ DIGITAL INSTRUMENTERING
⭐️ AKTIVE LED LYGTER
⭐️ NAVIGATION PROFESSIONAL
⭐️ NØGLEFRI BETJENING
⭐️ 360 KAMERA
⭐️ 17" ALUFÆLGE
kørecomputer, digitalt cockpit, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, splitbagsæde, alufælge, 17" alufælge, vinterhjul, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, tågelygter, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, adaptive forlygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, områdebelysning, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, aircondition, 3 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, headup display, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, vognbaneassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, antispin, esp
BILEN ER PÅ LAGER TIL OMGÅENDE LEVERING!
FLEXLEASING TIL ERHVERV:
Førstegangsydelse 24.000, - ex. moms
Månedlig ydelse 2.368, - ex. moms
Restværdi 136.000, - ex. moms & afgift
Løbetid 12 måneder.
____________________________________________
FLEXLEASING TIL PRIVAT:
Førstegangsydelse 30.000, - incl. moms
Månedlig ydelse 2.960, - incl. moms
Restværdi 136.000, - ex. moms & afgift
Løbetid 12 måneder.
____________________________________________
*Der tages forbehold for trykfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 745 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 3 zone klima | Head-up display |
| 360° kamera | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Områdebelysning |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| Dobbelt bagagerumsbund | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El komfortsæder | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vinterhjul |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.368 kr.
- Førstegangsydelse24.000 kr.
- Totalpris i løbetiden52.416 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 136.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet