BMW 428i2,0 Gran Coupé aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/350 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, sportssæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, ambiente belysning, 18" alufælge, 19" alufælge, vinterhjul, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, xenonlys, led kørelys, kurvelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, headup display, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, lygtevasker, automatisk lys, 7 airbags, antispin, esp
12 MÅNEDERS ERHVERVSLEASING
Månedlig ydelse: kr. 2.284, - ekskl. moms
1.gangsydelse: kr. 25.000, - ekskl. moms
Restværdi: kr. 115.000, - ekskl. moms, ekskl. afgift
12 MÅNEDERS PRIVAT LEASING
Månedlig ydelse: kr. 2.855, - inkl. moms
1.gangsydelse: kr. 31.250, - inkl. moms
Restværdi: kr. 115.000, - ekskl. moms, ekskl. afgift
Kontraktoprettelse 3.500, - ekskl. moms
Nummerplader 1.180, - inkl. moms,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 687.838 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.505 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 19 tommer Alufælge | Kørecomputer |
| 2 zone klima | Kurvelys |
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| 7 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Lygtevasker |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Ambiente belysning | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-soltag | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Head-up display | Vinterhjul |
| Isofix | Xenonlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.284 kr.
- Førstegangsydelse25.000 kr.
- Totalpris i løbetiden52.408 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 115.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet