BMW 330d3,0 Gran Turismo M-Sport xDrive aut. 5d
Kontantpris
184.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 280.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 173 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/560 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
BMW 330d GT xDrive M-sport
Her udbydes en velholdt BMW 330d Gran Turismo xDrive, som kombinerer sporty præstationer med høj komfort og masser af plads. Bilen er udstyret med en stærk 3,0 liters dieselmotor med masser af moment, der sammen med det intelligente xDrive firehjulstræk sikrer suverænt vejgreb
Gran Turismo-modellen byder på ekstra benplads bagi samt en stor og praktisk bagklap, hvilket gør den ideel både til familiekørsel og lange ture. Kabinen er præget af høj kvalitet, lækre materialer og klassisk BMW-førerfokus.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Automatgear | Kurvelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Xenonlygter |