BMW 320i2,0 Steptr. 4d
Kontantpris(Engros/CVR)
29.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2008 |
| Kilometertal | 205.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/210 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BMW 320i 2,0 Steptr. 4d Automatgear 20-02-2008 benzin bil. Kun kørt 205.000 km.
Tidligere reg: EE12501 TjekBil.dk
Full servicebog.
✅ Bilen starter, men reagerer ikke på speederen. Vi mistænker et defekt gasspjæld.
✅ Bilen sælges som afhentningstilbud, hvilket betyder uden garanti.
En rigtig fin og velholdt bil – billig i drift og nem at køre.
📞 Ring gerne inden ankomst, da vi kan være ude af huset.
Åbningstider:
Mandag–Fredag: 08.00–17.00
Lørdag–Søndag: Efter aftale
Telefonen er åben alle ugens dage til kl. 19.00
📲 Tlf: 53 54 54 54
Adresse:
MCK Auto ApS
Roskildevej 316
2630 Taastrup
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 534.409 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.345 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|