BMW 318i2,0 Touring 5d
Kontantpris
54.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2007 |
| Kilometertal | 193.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,7 km/l |
| CO2 udledning | 174 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 129 hk/180 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 206 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Jeg sælger min BMW E90 318i, da jeg skifter til elbil.
Bilen kører rigtig godt uden problemer og er både pæn indvendigt og udvendigt. Den er velholdt og serviceret løbende, så den fremstår i god stand. Der er selvfølgelig lidt almindeligt kosmetisk slid, men intet unormalt for alderen.
Info:
• Model: 318i
• Årgang: 2007
• Motor: 2.0 benzin
• Kilometer: 192.000 km
Udstyr:
• CarPlay skærm + bakkamera
• Airbags
• ABS bremser
• Radio
• ESP
• Selealarm
• Tågelygter
• Regnsensor
• Xenonlygter
• Klimaanlæg / Aircondition
• LCI baglygter
Ekstra:
• 4 vinterdæk medfølger
Bilen starter og kører som den skal og er klar til ny ejer.
Skriv for mere info eller for at aftale fremvisning.
Kun seriøse henvendelser.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 468.027 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.405 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Apple carplay | Nightvision |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler |