BMW 118d2,0 M-Sport aut. 5d
Kontantpris
155.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS
M-SPORT
FARTPILOT
BLUETOOTH
PARKERINGSSENSOR BAG
2 ZONE KLIMANALÆG
FULD LED FORLYGTER
FULD SERVICEHISTORIK HOS BMW
Supplerede udstyrsliste:
Digitalt cockpit, fartpilot, nøglefri tænding, 18" alufælge, fuld led forlygter, 4x el-ruder, radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, automatisk lys, parkeringssensor (bag), kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, mørk loftbeklædning, el-sidespejle, led baglygter, automatgear, aircondition, 2 zone klima, udv. temp. måler, sædevarme,dæktryksmåler, isofix, airbag.
Originale fælge på helårsdæk medfølger, plus et sæt vinter dæk på fælge.
Højtalere foran spiller sporadisk.
Mindre bule på bagkofanger, kan ses på billedet.
Kan vises frem på Amager eller Falster.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.470 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Alufælge | Servo |
| Automatgear |