BMW 116i2,0 3d
Kontantpris
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2011 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/185 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Se vores store udvalg af BMW 'er - ca. 50 stk. på lager. Alle vores BMW'er bliver leveret med 6 mdr. BMW garanti / 12 mdr. BMW vejhjælp og bliver gennemgået / opdateret på vores Autoriseret BMW værksted
Meget velholdt BMW 116i
kørecomputer, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, aircondition, fjernb. centrallås, esp, el-ruder, udv. temp. måler, armlæn, tågelygter, el-sidespejle
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 349.300 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.250 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |
|---|