Audi TT2,0 TFSi Roadster 2d
Kontantpris
210.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2008 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,8 km/l |
| CO2 udledning | 180 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/280 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 237 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Måske Danmarks flotteste Audi TT cabriolet. Bilen har aldrig kørt om vinteren, da den har været vinteropbevaret i lukket hal. Kun brugt som feriebil, - ikke som hverdagsbil.
Bilen har stået indpakket det meste af tiden.
Bilen har kun kørt 71.00 km i alt, og de sidste 4 år har den kun kørt 6000 km, så derfor skal den nu sælges videre, så andre kan få glæde af at køre med taget nede.
Der er fuld service på bilen.
Der medfølger specialsyet kuffertsæt til en værdi af 5000 kr.
Alt er originalt Audi udstyr f.eks. fælge, ja selv ventilhætter er Audi.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 706.299 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 136 cm |
| Lasteevne | 320 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Servo |
| Automatisk lys | Xenonlygter |
| El-ruder |