Audi TT2,0 TFSi Coupé S-tr. 2d
Kontantpris(Engros/CVR)
194.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2009 |
| Kilometertal | 97.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/280 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Prøvekørsel kun ved forudgående booking – ring i forvejen for at sikre, at bilen er klar og tilgængelig.
Reg. 19-01-2009
Bemærk dette udstyr!
✅ Automatgear m. ratgearskifte
✅ Læderrat
✅ Fuldaut. klima
✅ Sædevarme i for
✅ El-klapbare sidespejle m. varme
✅ Fuld elektrisk spoiler!
✅ Navigation
✅ CD/Radio
✅ Sort loftsbeklædning
✅ 18" alufælge
-------------------------------
⭐️⭐️⭐️Bilen sælges engros til cvr nummer ⭐️⭐️⭐️
-------------------------------
Øvrigt udstyr:
Læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, navigation, airbag, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 708.370 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 135 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
|---|---|
| CD/radio | Mørk loftbeklædning |
| Centrallås | Navigation |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder |