Audi TT RS2,5 TFSi Roadster quattro S-tr. 2d
Kontantpris(Uden afgift)
370.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 59.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,5 km/l |
| CO2 udledning | 184 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.660 kr. / år |
| Ydelse | 400 hk/480 nm |
| Acceleration | 3,9 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Farve Daytona Perleffekt. Sæder og kabine sort med røde stiklinger. Jeg har en liste over alt udstyr.
Står absolut fejlfri.
Bilen sælges UDEN AFGIFT OG UDEN MOMS til et CVR nummer. Alternativt kan der indhentes afgift vurdering (anslået ca. 460.000 DKK)
Er pt. Indregistreret og flex leaset.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.540 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 135 cm |
| Lasteevne | 345 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| Automatgear | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Bakkamera | LED Kørelys |
| El komfortsæder | Nøglefri tænding |