Audi SQ53,0 TDi quattro Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 12,1 km/l |
| CO2 udledning | 189 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.760 kr. / år |
| Ydelse | 347 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐬𝐣æ𝐥𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐠𝐨𝐝𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐀𝐮𝐝𝐢 𝐒𝐐𝟓 𝟑,𝟎 𝐓𝐃𝐢 𝐪𝐮𝐚𝐭𝐭𝐫𝐨🔥
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐌𝐲𝐭𝐡𝐨𝐬𝐬𝐨𝐫𝐭 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐚𝐤 / 𝐒𝐨𝐫𝐭 𝐒-𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐥æ𝐝𝐞𝐫𝐤𝐚𝐛𝐢𝐧𝐞 𝐦/𝐝𝐢𝐚𝐦𝐚𝐧𝐭𝐬𝐲𝐧𝐢𝐧𝐠
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐥𝐮𝐟𝐭𝐮𝐧𝐝𝐞𝐫𝐯𝐨𝐠𝐧
✔️ 𝐄𝐥-𝐩𝐚𝐧𝐨𝐫𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐨𝐥𝐭𝐚𝐠
✔️ 𝐀𝐮𝐝𝐢 𝐌𝐚𝐭𝐫𝐢𝐱 𝐋𝐄𝐃-𝐟𝐨𝐫𝐥𝐲𝐠𝐭𝐞𝐫
✔️ 𝐒-𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐈𝐧𝐝𝐯𝐞𝐧𝐝𝐢𝐠 & 𝐔𝐝𝐯𝐞𝐧𝐝𝐢𝐠
✔️ 𝐁𝐮𝐬𝐢𝐧𝐞𝐬𝐬𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞
✔️ 𝐀𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞 𝐓𝐨𝐮𝐫
✔️ 𝐀𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞 𝐂𝐢𝐭𝐲
✔️ 𝐀𝐦𝐛𝐢𝐞𝐧𝐭𝐞 𝐛𝐞𝐥𝐲𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠
✔️ 𝐊𝐞𝐲𝐥𝐞𝐬𝐬 𝐞𝐧𝐭𝐫𝐲 / 𝐠𝐨
✔️ 𝐎𝐫𝐠. 𝟐𝟎" 𝐚𝐥𝐮𝐡𝐣𝐮𝐥
✔️ 𝐎𝐫𝐠. 𝐒𝐯𝐢𝐧𝐠𝐛𝐚𝐫𝐭 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟐𝟒𝟎𝟎𝐤𝐠)
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📲 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐠𝐫𝐚𝐦.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 964.855 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 550 liter |
| Vægt | 2.055 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Luftundervogn |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| Dynamisk blinklys i bag | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Soltag |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-soltag | Svingbart træk (manuelt) |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |