Audi SQ53,0 TDi 313 quattro Tiptr. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 181 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/650 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Sælges engros til CVR.nr.
Bemærk kilometertal kun 133.000! OG kanon godt udstyret!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.003.560 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.995 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|