Audi Q8 e-tron55 S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2023 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 535 km |
| Batterikapacitet | 106,0 kWh |
| Energiforbrug | 222 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Virkelig fin Audi Q8 E-tron 55 S-line med bl.a. , Sort optik lyd, Adaptiv fartpilot, S-line og anhængertræk.
Bilen kan finansieres på attraktiv GRØNT Billån, rente fra 2,99%. Kontakt os for mere info.
Leasingforslag.
Udbetaling 56.000,- ( 70.000,- inkl. moms )
Mdr. ydelse 1.986,- ( 2.483- inkl. moms )
Løbetid 12 mdr
Restværdi 245.000,- ex. moms
Udbetaling er inkl. dokumentgebyr og nr. plader.
HIHGHLIGHTS:
- S-Line
- Adaptiv fartpilot
- Anhænger træk
- Lædersæder "Valcona"
- Bakkamera
- El-sæde med hukommelse
- LED lygter
- 2 zonet klima
- Sort optik
- Parkeringssensor for og bag
- Vognbaneassistent
- Digital cockpit
- Navigation
- Luftundervogn
- 20" Audi alufælge
- Sportssæder
- Elektrisk bagklap
- Mørktonede ruder i bag
- Sædevarme
- Regnsensor
, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, luftundervogn, automatgear, navigation, apple carplay, android auto, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, 20" alufælge, el indst. førersæde m. memory, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, dellæderindtræk, el-sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, træk, 2 zone klima, varmepumpe, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, usb-c tilslutning, type-2 ladekabel, app integration, nøglefri tænding, udv. temp. måler, kørecomputer, bagagerumsdækken, splitbagsæde, højdejust. førersæde, el indst. forsæder, tagræling, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, airbag, isofix, stemmebetjening, esp, fuld led forlygter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 785.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 569 liter |
| Vægt | 2.485 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Læderrat |
| Aftageligt træk | Luftundervogn |
|---|---|
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| App integration | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, dellæder |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Type-2 ladekabel |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |