Audi Q8 e-tron50 S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 19.700 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 217 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/664 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Stel.nr: WAUZZZGE7RB017265
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL ERHVERV (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 36.400 ekskl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 2.053 ekskl. moms
- Restværdi: kr. 223.600 ekskl. moms og registreringsafgift.
- Beskatningsgrundlag ved fri firmabil, ekskl. miljøtillæg: kr. 684.787
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL PRIVATE (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 45.500 inkl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 2.566 inkl. moms
- Restværdi: kr. 223.600 ekskl. moms og registreringsafgift.
Kontakt os for et skræddersyet leasingtilbud, tilpasset dine ønsker og behov.
***
FREMVISNING MOD FORUDGÅENDE AFTALE
NÆVNEVÆRDIGT UDSTYR:
+ Adaptiv fartpilot
+ Digitalt cockpit
+ Multifunktionsrat
+ El indst. forsæder
+ LED-forlygter
+ Nøglefri betjening
+ Sædevarme
+ El betjent bagklap
+ Luftundervogn
+ Apple CarPlay
+ Android Auto
+ Parkeringssensor for og bag
+ Bakkamera
+ Vognbaneassistent
+ S-Line interiør
+ Assistentpakke Tour
+ S-Line selection
ØVRIG BESKRIVELSE:
Gratis kontraktoprettelse og attraktive forsikringspriser inkl. glasdækning. Mulighed for tilkøb af vejhjælp og AutoConcept bilgaranti.
***
Velkommen hos EASY-LEASE A/S!
Vi har siden 2014 gjort leasing let og gennemskueligt for både private og erhvervskunder. Vi tilbyder operationel- og finansiel leasing (flexleasing) til både private og erhverv, samt sæson- og splitleasing.
Vi sætter en ære i at give vores kunder markedets bedste priser, og yder altid seriøs og professionel service og rådgivning.
Rammer dette køretøj ikke helt plet for dig? Vi hjemtager også gerne din drømmebil eller -MC på bestilling.
www.EASY-LEASE.dk – tlf. 66 200 700 – salg@easy-lease.dk
(Forbehold for tastefejl)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 745.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 569 liter |
| Vægt | 2.485 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | El-sidespejle |
|---|---|
| ABS-bremser | El-sidespejle m. varme |
| Adaptiv fartpilot | Elektrisk parkeringsbremse |
| Airbags | Elsæder |
| Aircondition | ESP / ESC |
| Alarm | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Antispin | Håndfrit til mobil |
| Apple carplay | Højdejust. førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Højdejust. forsæde |
| Automatgear | Intelligent hastighedsassistent |
| Automatisk lys | Isofix |
| Automatisk start/stop | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| Bakkamera | Luftundervogn |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| Dæktryksmåler | Navigation |
| Delkunstlæderindtræk | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.053 kr.
- Førstegangsydelse36.400 kr.
- Totalpris i løbetiden61.036 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 223.600 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet
bilid: 59280, forsikring_privat: 889, forsikring_erhverv: 1049