Audi Q8 e-tron50 Prestige Sportback quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 499 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 198 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 155 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 27 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/664 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super fed Q8 e-tron i farven kronos grå med Advanced pakke og plus selection pakke. Fremragende Køre maksine med mulighed for træk op til 1800kg. Mulighed for opkobling med app til bl.a forvarmning af kabine.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, justerbar lændestøtte, ambiente belysning, bagagerumsdækken, stofindtræk, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, kurvelys, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, matrix led forlygter, tagræling, adaptiv fartpilot med kø-assistent, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1800kg m/bremser og 760kg u/bremser KAN TILKØBES.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4347
Forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 740.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 528 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 760 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |