Audi Q6 e-tronProgress plus performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 633 km |
| Batterikapacitet | 94,9 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/485 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Køber du en brugt Audi elbil hos Semler Mobility, får du lige nu 12 mdr. Clever One-abonnement og standardinstallation af ladeboks med i købet.*
Oplev Audi Q6 e-tron Progress+ performance: En banebrydende elbil udstyret med MMI-passagerdisplay for ultimativ interaktivitet. Omgivelseskamera og adaptiv fartpilot giver dig sikkerhed og komfort på enhver køretur. Kør med innovation og elegance fra Audi!
* Mulighed for tilkøb af op til 5 års garanti fra 1. registreringsdato eller indtil bilen har kørt 150.000 km.
* Farve Manhattengrå Metallak
* Tilvalgt fabriksmonteret ekstraudstyr
* Svingbart anhængertræk
* Udvalgt udstyr
* Dansk bil fra ny
* Memoryfunktion for førersædet og sidespejlene
* Forsæder med elektrisk indstilling
* Interiør med sportssæder i sort stof
* Audi Matrix LED forlygter med digitale lyssignaturer
- Vognbaneafvigelsesadvarsel inkl. nødsituationsassistent
* MMI navigation
* MMI-passagerdisplay
* Omgivelseskamera
* Adaptiv fartpilot
* Parkeringsassistent Plus
* Komfortnøgle
* Elektrisk bagklap
* Audi Smartphone Interface
* Digitalnøgle (til iOS/android)
* Sædevarme foran og bagi
* Multifunktionslæder med ratvarme
* 3 zoners klimaanlæg
* Armlæn
* Kopholder
* Skiltegenkendelse
* DAB+ radio
* Elektrisk ladeklap
* Sidespejle med elektrisk indstilling varme og
indklapning automatisk afblænding i begge sider
* Omgivelseskamera
* Adaptiv fartpilot
* Parkeringsassistent Plus
* Komfortnøgle
* Digitalnøgle (til iOS/android)
* Sædevarme foran og bagi
-*Ratvarme
-*3 zoners klimaanlæg
* Elektrisk ladeklap
* AC ladetilslutning på begge sider af bil
* Akustiske sideruder foran
* Sideairbags bagi
* Proaktiv passagerbeskyttelse til front side og hæk
* S-sportsundervogn
* E-tron sportslyd (kan frakobles via Audi Drive Select)
* Holdeassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 630.511 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 526 liter |
| Vægt | 2.275 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 6 airbags | Fod betjent bagklap |
| 7 airbags | Frunk |
| 8 airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Akustikglas i for | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| City steering | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys i bag | Stofindtræk |
| EDR-boks | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-ruder | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle | Varme i forrude |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |