Audi Q6 e-tronEdition One S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 16.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 617 km |
| Batterikapacitet | 94,9 kWh |
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 388 hk/855 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Audi Q6 e-tron Edition One
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 80.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 3.306, - excl. moms
* Restværdi kr. 393.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 100.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 4.133, - inkl. moms
* Restværdi kr. 393.000, - excl. moms og afgift
Udstyr:
* 3-zone klimaanlæg
* 20" alufælge
* 360° kamera
* Alarm
* Adaptiv fartpilot
* Adaptiv luftundervogn
* Adaptive Matrix LED forlygter
* Apple Carplay
* B&O lydsystem
* El indst. sidespejle m. memory
* El indst. forsæder m. memory og massage
* Elektrisk kabinevarmer
* Head-up display
* Keyless
* Navigation
* Panoramasoltag
* Passagerdisplay
* Sædevarme for og bag
* Stemmestyring
* Varme i rat
* Vejskilteassistent
* Vognbaneskiftassistent
* Vognbaneassistent
* Svingbart træk
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 20" alufælge, vinterhjul, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, luftundervogn, headup display, varme i rat, massage i forsæder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 526 liter |
| Vægt | 2.400 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv undervogn | Head-up display |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. parkering | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Luftundervogn |
| Automatisk parkeringssystem | Massage i forsæder |
| AUX tilslutning | Matrix LED forlygter |
| Bagagerumsdækken | Mørk loftbeklædning |
| Bakkamera | Mørktonede ruder i bag |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| Blindvinkelassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| Dynamisk blinklys | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El komfortsæder | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-soltag | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Vinterhjul |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.306 kr.
- Førstegangsydelse80.000 kr.
- Totalpris i løbetiden119.672 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 393.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet