Audi Q4 e-tron55 S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2024 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 480 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/679 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
✅ Service overholdt
✅ Nysynet
⭐ Adaptiv fartpilot
⭐ Head‑up display
⭐ Svingbart anhængertræk til 1.200 kg. Kan vejes op til 1.400 kg.
⭐ Fuld LED forlygter m. fjernlysassistent
⭐ Soltag
⭐ 20” Alufælge
🚗 SIKKERHED & ASSISTANCE
Automatisk nødbremsesystem
Vejbaneassistent
Blindvinkelassistent
Skiltegenkendelse
Træthedsregistrering
Førerovervågning med advarsel
Adaptiv fartpilot
Parkeringssensor for/bag
Bakkamera
Dæktrykssensor
Isofix
🛋️ KOMFORT & KABINE
Ergonomiske forsæder
Sportssæder
Dellæder kabine
Sædevarme for
El‑justerbar lændestøtte
Klimaanlæg 3‑zoner
Armlæn
Splitbagsæde
Mørk loftbeklædning
Justerbart & multijusterbart rat
Læderrat
Aut. nedblændeligt bakspejl
📱 INFOTAINMENT & TILSLUTNING
Navigation
Digital instrumentering
Infocenter
Head‑up display
Apple CarPlay / Android Auto
Bluetooth
DAB radio
Kørecomputer
⚡ EL & TEKNOLOGI
El‑ruder for/bag
El‑håndbremse
El‑foldbare spejle m. varme
Elektrisk bagklap
Keyless Entry/Start
Regnsensor
Automatisk op‑/nedblænding
Bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.235 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 360° kamera | El-soltag |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| 7 personers | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Alarm | Fuld LED forlygter |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Head-up display |
| App integration | Isofix |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Automatgear | Massage i førersæde |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Type-2 ladekabel |
| El-justerbar lændestøtte | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| El-ruder |