Audi Q4 e-tron45 Ultra S-line Sportback 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2024 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 529 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK:
• Svingbart anhængertræk
• MMI navigation Pro med MMi touch inkl. Head-Up display
• 21" Audi Sport letmetalfælge i 5-W-eget med bronze/mat design
• S-Line interiør pakke inkl. sportssæder i sort S-Line dellæder
• S-Line eksteriør pakke inkl. sportsundervogn og sportsdesign
• Assistent-pakke Advanced inkl. adaptiv fartpilot med aktiv vognbaneassistent
• Matrix LED forlygter inkl. dynamisk blinklys, mørketonede lygter og lygtevaskere
• Sonos Premium soundsystem
• Advanced Key (komfortadgang og start) inkl. sensorstyret el-bagklap
• Klima-pakke inkl. 3-zonet klimaautomatik og varmepumpe
ØVRIG BESKRIVELSE:
Mythossort-metal, sort S-Line dellæder, aktiv parkeringsassistent med bakkamera, multifunktionssportsrat i perforeret læder med varme, mørketonede ruder bag, smartphone interface inkl. Apple CarPlay og Android Auto, Audi connect plus, trådløs mobilopladning, akustikglas for inkl. opvarmet forrude, S line eksteriør med sportskofangere i kontrastlakering, pynteelementer i aluminium design og sort højglans, ambientebelysnings pakke Plus, el-lændestøtte for, blindvinkelassistent (Side Assist) inkl. udstigningsadvarsel og bagkrydsende trafik, Audi Pre sense for og bag, MMI Navigation Pro, Audi Virtual Cockpit Plus, el-justerbare - opvarmede og el-indklappelige sidespejle med aut. nedblænding - kantstensfunktion og projektionslys, sorte sidespejle, tagræling i sort, opvarmede sprinklerdyser, akustisk fodgængeradvarsel (e-sound), 40:20:40 splitbagsæde, aut. nedblændeligt bakspejl, parkeringssensor for og bag, DAB radio, bluetooth, Audi Drive Select, bagagenet og opbevaringspakke, sikkerhedspakke plus, dæktryksovervågning, el-parkeringsbremse, regn- og lyssensor, armlæn, kopholder, el-ruder for og bag, 12V udtag for og bag, USB-C tilslutning, ISOFIX, m.m.
GULPLADEBIL:
Erhvervskøb kr. 319.900 ex. moms (moms kr. 79.975).
PAPEGØJEPLADER:
Privatkøb kr. 399.875 inkl. moms.
MERCEDES, BMW, AUDI, VW & PORSCHE:
Se 150 håndplukkede (el)biler på sandjensen.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 535 liter |
| Vægt | 2.236 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 424 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Delkunstlæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |