Audi Q4 e-tron45 S-line Sportback 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2024 |
| Kilometertal | 21.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 546 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
SUUUPER LÆKKER Q4 45 SPORTBACK MED S-LINE EKSTERIØR
BEMÆRK AT 45 MODELLEN KAN FORVARME BATTERI INDEN DC OPLADNING
UDSTYRET MED: MATRIX LED FORLYGTER - SPORTSSÆDER - ELEKTRISK BAGKLAP - KEYLESS - 20" ALUFÆLGE - LED BAGLYGTE MED LYGTEBÅND - BAKKAMERA - 3 ZONE KLIMA - SÆDEVARME OG MEGET MEGET MERE
Matrix LED forlygter, Elektrisk bagklap, 20" Alufælge, Fartpilot adaptiv, Klimaanlæg 3-zoner, LED kørelys, LED baglygter, Nøglefri start, Nøglefri døre, Navigation, Sædevarme for, Trådløst Apple Carplay, Trådløst Android Auto, Trådløs mobilopladning, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatisk op-/nedblænding, Bakkamera, Bluetooth til mobil og musik streaming, DAB radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartbegrænser, Håndfri telefon, Multifunktionsrat, Parkeringssensor for/bag, Regnsensor, Stor Touchskærm, Udvendig temperaturmåler, Mørktonede ruder bag, Ambiente belysning, Armlæn, Armlæn bag, Forvarmning af batteri, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Splitbagsæde, Mørk loftbeklædning, Stofindtræk, Vejbaneassistent, Træthedsregistrering, Skiltegenkendelse, Lyssensor, Isofix, Automatisk nødbremsesystem, ESP, ABS, Airbag, 3 Faset 11kWh AC opladning, Bemærk bilen er importeret, udstyr kan i nogle tilfælde afvige fra danske udstyrsversioner, Meget velholdt, SPØRG PÅ BILLIG FINANSIERING
RING FOR BESIGTIGELSE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 535 liter |
| Vægt | 2.145 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 3 zone klima | LED baglygter |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Manuel forvarmning af batteri |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Airbags | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | Trådløs mobilopladning |
| Håndfrit til mobil | Træthedsregistrering |
| Højdejust. forsæde | Udv. temp. måler |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 3-zonet |