Audi Q4 e-tron45 Progress 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 37.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 551 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
svingbart træk (manuel), 3 zone klima, adaptiv fartpilot, varmepumpe, el betjent bagklap, apple carplay, android auto, navigation, bakkamera, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, 20" alufælge, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, træk, led kørelys, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fuld led forlygter, aircondition, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, sædevarme, fjernb. centrallås, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, træthedsregistrering, esp, auto hold, 8 airbags, isofix, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, automatisk lys, LEVERES PÅ SOMMERHJULENE, VINTERHJUL KAN TILKØBES FOR KR. 8000,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.145 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| 3 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| 8 airbags | LED baglygter |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Mørk loftbeklædning |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Regnsensor |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Skiltegenkendelse |
| Automatisk nødbremsesystem | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Varmepumpe |
| Isofix | Vognbaneassistent |