Audi Q4 e-tron40 S-line Sportback 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 158.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 519 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Oplev luksus og eksklusivitet i særklasse når du hopper ind i vores Audi Q4 e-tron 40 S-line. Masser af godt udstyr. Masser af komfort. Masser af rummelighed.
Highlights:
- S-line interiør
- S-line sportssæder i sort diamantlæder
- El indst. forsæder m. memory i førerside
- Sædevarme i front
- Assistentpakke advanced
- Sikkerhedspakke plus
- Komfortpakke plus
- Audi Matrix LED forlygter
- SONOS Premium lydanlæg
- Head-up display
- Ambiente belysning
- Bakkamera
- 21" alufælge
- Skiltegenkendelse
Mulighed for udvidet garanti!
Attraktiv finansiering med en lav rente på 2,99%.
- Udbetaling: 45.000 kr.
- Månedlig ydelse: 2.299 kr.
- Løbetid: 96 måneder
Andet udstyr:
digitalt cockpit, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, læderrat, el indst. forsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, matrix led forlygter, led baglygter, automatgear, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, navigation, dab radio, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, el-soltag, glastag, isofix, sædevarme, el betjent bagklap, 21" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, vognbaneassistent, headup display, skiltegenkendelse, el indst. førersæde m. memory
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 535 liter |
| Vægt | 2.120 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Bakkamera | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| DAB radio | Multifunktionsrat |
| Dæktryksmåler | Musikstreaming via bluetooth |
| Digitalt cockpit | Navigation |
| El betjent bagklap | Panoramatag |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-soltag | Sædebetræk, læder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sædevarme |
| Elsæder | Skiltegenkendelse |
| Head-up display | Vognbaneassistent |