Audi Q4 e-tron40 S-line Sportback 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Produceret | 2/2023 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 519 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Audi Q4 e-tron S line
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ S line sportssæder & delalcantara- / kunstlæderindtræk
✔️ Adaptiv fartpilot med kø-assistent
✔️ 20” alufælge
✔️ Matrix LED-forlygter med adaptive funktioner & kurvelys
✔️ Head-up display & digitalt cockpit
✔️ 360° kamera & parkeringssensor for & bag
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 6mm forreste aksel - 8mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
➡️ Biler sælges løbende – først til mølle.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 535 liter |
| Vægt | 2.120 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Head-up display |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Akustikglas i bag | Internet |
| Akustikglas i for | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| CD | Nøglefri tænding |
| CD afspiller | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | SD kortlæser |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i forrude |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |