Audi Q4 e-tron40 Attitude 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 92.650 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 508 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
AUDI Q4 40 E-TRON ATTITUDE 82 kWh 204HK AUT.
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 1,99 % – skræddersyet finansiering
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Elektrisk motor 204 HK
✔️ Automatgear
✔️ 19" Alufælge
✔️ Fuld LED forlygter & LED baglygter
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Vejbaneassistent
✔️ Parkeringspakke med sensorer for/bag
✔️ Bakkamera
✔️ Digital instrumentering
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Touch Skærm
✔️ Klimaanlæg 3-zoner
✔️ Multijusterbart læderrat
✔️ Sædevarme for & el-justerbar lændestøtte med hukommelse
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ Elektrisk bagklap
✔️ Tagræling
✔️ 3-faset opladning
✔️ Service OK & ikke ryger
✅ Batterikapacitet: 82 kWh
✅ Rækkevidde: 508 km
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 404.366 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 3 zone klima | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| City steering | Stemmebetjening |
| DAB radio | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Trafikkamera |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. forsæder | USB A tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | USB tilslutning |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle |