Audi Q4 e-tron40 Attitude 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 516 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 35 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Dansk bil fra ny! leveres GRATIS med 12 måneders fragus garanti, kan forlænges til 48 måneder / 200.000km for 7.000kr med frit værkstedsvalg.
CCS stik til hurtig opladning, WLTP rækkevidde 516km , kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge med sommerdæk + 19" alufælge på vinterhjul. , el-sidespejle, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, varmepumpe, fuldaut. klima, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, airbag, esp, auto hold, antispin
Vi hjælper gerne med Grønt billån, lige nu rente kampagne fra 2,99% variabel, kontakt os for tilbud.
Vi tilbyder på denne bil også erhvervsleasing både som personbil men også bygge om som varebil, kontakt os for pris og vilkår.
se vores mange el biler på www.sp-leasing.dk altid stort udvalg klar til levering.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 435.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |