Audi Q4 e-tron40 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 509 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Lilla |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, P-sensor for/bag m. bakkamrera, Nøglefri start, 2 zoners klimaanlæg, Sædevarme for, Multifunktionsrat, Bluetooth og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 523 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 8 timer)
Hurtigladning: 143 kw (10-80% = ca. 27 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 420.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Matrix LED forlygter |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| ESP / ESC | Skiltegenkendelse |
| Fjernb. centrallås | Splitbagsæde |
| Fuld LED forlygter | Stofindtræk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |