Audi Q4 e-tron35 S-line 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 47.100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 334 km |
| Batterikapacitet | 55,0 kWh |
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Lysblåmetal |
Beskrivelse
Audi Q4 e-tron er en rummelig og komfortabel el-SUV med premium-kabine og moderne assistentsystemer – oplagt til både hverdag og længere ture.
Se vores åbningstider i påsken på billede 2 👉
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Geyser Blue
- Fartpilot Adaptiv ACC m. Follow-to-Stop
- Bakkamera
- Head-up display (Augmented Reality)
- Nøglefri adgang & start (Keyless Advanced)
- Sædevarme foran
- 3-zoners Climatronic (inkl. betjening bag)
- Matrix LED-forlygter
- Parkeringsassistent
- El-bagklap m. virtuel pedal (handsfree)
- El-foldbare spejle m. varme og auto-afblænding
- 21" alufælge og meget mere...
Audi Q4 e-tron har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 334 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 27 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,8 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 369.866 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.965 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | USB C tilslutning |
| Digitalt cockpit | Varmepumpe |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El-klapbare sidespejle m. varme |